loading

Byt ulice Krátká, Praha Strašnice

Tento Home staging je moje srdeční záležitost, byl mým prvním a zrealizovala jsem ho již v roce 2013.   Na trhu bylo mnohem více nemovitostí než zájemců o koupi. Tento byt se mi celé dva měsíce nedařilo prodat i když prohlídek bylo poměrně hodně. Přicházeli hlavně zájemci z řad investorů, pro které byl byt zajímavý svojí dispozicí = dva samostatné a stejně velké pokoje. Pro ně byla nabízená cena vysoká, požadovali slevu, na kterou jsme zatím nechtěli přistoupit. Takže, jak přilákat zájemce, kteří si chtějí koupit byt pro sebe na bydlení?  Služba Home staging teprve přicházela do Čech a dovolím si tvrdit, že 99 % makléřů o této službě nemělo ani potuchy. Společnost Century 21, se kterou spolupracovala naše kancelář, zahájila spolupráci s prvním českým home stagingovým studiem a já jsem tuto možnost využila. Přiznávám, že jsem tehdy byla ve velmi silném napětí z výsledku.

Byt byl technicky ve velmi dobré kondici, ale bylo nutné jej po nájemnících vymalovat, uklidit a kompletně zařídit. Prodávající byl mnohem statečnější než já, a dokonce sám byt vystěhoval a vymaloval. Firma pak přivezla nábytek, doplňky, světla. Klienti na prohlídce zcela jasně viděli, že se jim do bytu vejde vše, co potřebují pro pohodlné bydlení a v klidu mohli vnímat jeho příjemnou atmosféru, pocit soukromí i výhled z okna.

A úplně neskutečným zážitkem pro mne byly reakce klientů, kteří byt již jednou viděli a já jsem je po úpravě bytu znovu pozvala na prohlídku. Byt jsem do 3 týdnů prodala, a to bez jakékoli úpravy ceny.

Po této zkušenosti mohu potvrdit, že až 90% zájemců si nedokáže prostor představit jinak,  než je prezentován.

Kuchyně

Pokoj

Koupelna

Ložnice

Byt U Vody

Byt byl již několik let prázdný.  I v tomto případě prodávající využil komplexní službu, pouze si odstěhoval část svých věcí a s neochvějnou důvěrou mi předal klíče od bytu.

Zde jsme částečně využili stávající zařízení bytu, byt vymalovali, uklidili a doplnili pár kousků nábytku a doplňků, vše zde zůstalo po celou dobu prodeje bytu.

Byt byl svou dispozicí specifický. Původní dispozice bytu byla 1+1 s obytnou plochou 81 m2. Současný majitel v bytě provedl před několika lety částečnou rekonstrukci, pozměnil dispozici bytu na 2+1, ale i tak celková obytná plocha bytu je spíše obvyklá pro dispozici 3+kk nebo dokonce i 3+1. Zde to bylo technicky možné, ale to znamenalo znovu zrekonstruovat již zrekonstruované. Proto jsem i v tomto případě vytvořila webové stránky bytu https://byt-uvody.webnode.cz . Klienti si tak mohli v klidu nastudovat všechny podklady, popřemýšlet a také si mohli byt nanečisto projít prostřednictvím videoprohlídky.

Ložnice

Koupelna

Kuchyně 1

Kuchyně 2

Obývací část

Podle očekávání bylo zájemců o prohlídek méně než na jiné byty ve stejné cenové relaci, dispozice bytu zde opravdu hrála zásadní roli. Na druhou stranu ti, co si byt přišli prohlédnout, znali technické řešení potencionální úpravy dispozice bytu. Do osmi týdnů jsem byt zarezervovala s mladým manželským párem, pro který byla rozhodujícím faktorem lokalita, umístění domu, velikost obytné plochy a to, že si byt mohou upravit na 3+kk. A cena pro prodávajícího? Úžasná a byl moc spokojený.

Videoprohlídka

Webové stránky nemovitosti

Máte zájem o službu homestaging? Zavolejte nebo mi zanechte zprávu níže.

    Login Account

    6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

    Invaild email address.