loading

Do Prahy jsem přišla v roce 2012.  Moje rodné město mi bylo malé a zároveň jsem cítila silnou potřebu změnit svůj profesní život. Otázka však zněla –  jak, kde a kam?

Celý svůj život jsem se pohybovala v obchodě. Bylo mi jasné, že chci v tomto oboru zůstat a současně vnést do obchodu sebe nebo tvořit obchod tak, jak to cítím já. Také  mi bylo  jasné,  že už chci mít za kolegy pouze ty, se kterými se  vzájemně podporujeme, sdílíme zkušenosti a společně se i od srdce zasmějeme. Ano, úsměv, radost a víra v sebe a druhého člověka, to jsou hodnoty, které vyznávám.

Po dlouhé šňůře rozpačitých schůzek a pracovních pohovorů jsem se rozhodla pro spolupráci s  realitní kanceláří na Praze 7. Původně jsme byli Century 21 Plus+, později  RE/MAX Reality Plus + a  obchodními partnery jsme  byli osm let.  Dobře si pamatuji na svůj úžas ze vstupního pohovoru, z prvního setkání se spolumajitelem kanceláře Alešem Hukem.  Oslovil mne svojí bezprostředností,  upřímným nadšením pro tento druh obchodu a hlavně jeho vizí makléře profesionála,  vírou v kvalitu této služby a fungujícího týmu: makléři –  kolegové  + advokátní kancelář + hypoteční poradci.

Na začátku své makléřské kariéry, kdy jsem o realitách nevěděla téměř vůbec nic, dostala jsem tuto informaci:  „Jani, kdo se naučí  reality v Praze, umí  reality všude. Uvidíte, Praha Vás vyučí.“

Ano, Praha mne skutečně vyučila. V realitách jde o velké peníze, je potřeba široký záběr znalostí a zkušeností z praktického života, je zde silná konkurence v počtu makléřů a že ne vždy je cílem makléře prodat nemovitost za nejvyšší možnou cenu.

Se zvyšujícím se počtem obchodů jsem však také zjistila, jak moc jsou reality spojené s emocemi (nadšení, naděje, radost, smutek, lítost, strach z neznámého, strach ze špatného rozhodnutí, pocit odpovědnosti za rozhodnutí se, tíha z finančního dopadu).  Pochopila jsem, jak zásadní je v tomto okamžiku lidský přístup makléře, jeho umění naslouchat potřebám a trpělivost.

I pro mne je realitní obchod osobní záležitostí, protože jsem se svými klienty v úzkém kontaktu, a to někdy i po dobu 3-4 měsíců. Dozvídám se spoustu osobních informací, a ne všechny přímo souvisí s obchodem. Diskrétnost je u mě samozřejmostí. Vím, že pokud klientům srozumitelně odkryji neznámé a vše vysvětlím, jejich obavy zmizí.  Přichází důvěra, klid a stáváme se rovnocennými obchodními partnery.

Současně si od svého prvního realitního obchodu uvědomuji, jakou moc mi dává do rukou klient, který mi svěří do prodeje svoji nemovitost. Já rozhoduji o tom, kdo si tuto nemovitost koupí a získá tak nový domov, protože již prezentací nemovitosti ovlivňuji zájem klientů. Svým vystupováním a informovaností o nemovitosti a lokalitě ovlivňuji rozhodování se klientů během prohlídek. Často slýchám větu: „Máte v nabídce i nějaký jiný byt? Rádi bychom přes Vás koupili nemovitost.“ Nebo „Když jsme byli s Vámi na prohlídce, spadl nám kámen ze srdce a rozhodli jsme se s Vámi do toho jít.“ A v případě více zájemců o nemovitost, při zachování nejvyšší možné kupní ceny, já doporučím svému klientovi nejvhodnějšího kupujícího. Uvědomuji si svoji odpovědnost za úspěšně uzavřený obchod a za spokojenost jak prodávajícího, tak kupujícího.

Vaši důvěru, kterou ve mě vložíte v tak emocionální záležitosti jako je prodej či nákup nemovitosti, Vám oplatím profesionalitou, odpovědností a lidským přístupem.

Dovolte mi poznat Vás a celá transakce se stane pro všechny zúčastněné strany příjemným zážitkem.

Těším se na Vás. Jana Křivanová

Chcete prodat/pronajmout Vaši nemovitost? Zavolejte nebo mi zanechte zprávu níže.

    Login Account

    6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

    Invaild email address.